Of(i) Yayın Hizmetleri

Of(İ) YAYIN HİZMETLERİ’ni oluşturma düşüncesi; yaşamlarının önemli bir bölümünü yayıncılık alanında geçirmiş olanların, elde etmiş olduğu bilgi, birikim ve deneyimin emekli bile olsa yitirilmemesi, yeni nesillere bir biçimde aktarılması, böylece ülkemize katma bir değer kazandırılması düşüncesinden kaynaklanmıştır.

Türkiye’de Televizyon ve Radyo yayıncılığının ülkemizin yegane Kamu Yayın Kuruluşu olan TRT üzerinden tek ve ilk kanal olarak yürütülmesinden bu yana bir şekilde hizmet etmiş çok değerli çalışanların biriktirdiği bu değerlerin özel sektör dinamizmi ile birleştirilerek yansıtılması başlıca bir artı değer yaratacağı düşünülmüştür. Zaten ülkemiz özel kanallarının başlangıcına göz atıldığında da bunu görmekteyiz. Bir nevi okul görevi görmüş olan TRT özel kanallar için yetişmiş insan kaynağı olmuştur. Halen bu ihtiyacın özel sektör için sürdüğünü söylemek yanlış olmasa gerekir.

TRT hafızası aslında ülke hafızası ile eşdeğerdir. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de televizyonun 50. yılı kutlanmıştır. Bu elli yılın son 30-35 yılını birlikte yaşamış yayıncı kişiler halen çoğunluktadır. İşte bu hafızayı bir şekilde taşıyan birikim, deneyim ve bilgiye sahip yayın ve yapım hizmetlerinde çalışmış insanlarımızın değerlerinin yansıtılmasını sağlamak, gelecek nesillere aktarmak, özel sektörün ihtiyaç duyacağı alanlarda işbirliklerini artırarak yeni modeller geliştirmek suretiyle yardımcı olmak, sahip olduğumuz değerlerimizi özel sektör dinamizmi ile birleştirip kaliteli, kurumsal ve güvenilir hizmet sunarak geleceğe doğru ülkemiz adına artı bir değer kazandırmak önemli bir hizmeti yerine getirmek olarak düşünülmektedir.

Bilgi ve deneyim en büyük hazinedir. Bilgi ve birikimin ülke yararına aktarılması ve sürdürülmesi önemli bir değerin yansıtılması olacaktır. Bu nedenle sloganımız “Değerlerin Yansıması” olarak belirlenmiştir. Marka ismimiz Of(İ) de bu işlevi yansıtmaktadır. Matematiksel bir ifadeden esinlenerek İ (input): Girdiler, f (function): Fonksiyon, O (Output): Çıktılar simgelenmekte olup böylece sahip olduğumuz değerlere, sağlayacağımız fonksiyonun gücüne bağlı olarak, işlevlik kazandırılacaktır.

Hedefimizde medya sektörüne hizmet veren kurum ve kuruluşlarla işbirliğini artırıp yeni iş modelleri geliştirerek, rekabetten çok hep birlikte daha iyisini yapabilmenin çabası olacaktır.

Bu doğrultuda Misyonumuz; Ülkemiz insanının sosyal, kültürel, sanat, edebiyat, tıp, müzik, spor, teknoloji gibi bir çok alanlarda sahip olduğu birikim, yetenek, azim, cesaret, mücadele, inanç ve başarı gibi değerlerinin her türlü Televizyon, Radyo ve İnternet yayın mecralarından yansıtılmasına yardımcı olmak bunu yaparken Kamu Yayıncılık birikimi, bilinci ve sorumluluk anlayışıyla yayın sektörüne kaliteli, güvenilir hizmet sunmak, Kurumsal bir yapı içerisinde yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimize hizmet vermek, eğitim, inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarına destek sağlamaktır.

Vizyonumuz; En İyisini Sunmak, Ülkemize Katma Değer Kazandırmaktır.

Sizlerin nadide değerlerini Of(İ) YAYIN HİZMETLERİ’nden yansıtmak üzere…

Saygılarımla.

Deniz GÜCÜYENER

Kurucu, Genel Koordinatör

ABOUT THE AUTHOR

Ofi

Leave A Comment