Of(İ) AKADEMİ AÇILDI

Bugün sizlere yaşanabilecek en güzel duygulardan birini duyurmaktan kıvanç duymaktayız.

Geleceğimizi şekillendirecek olan gençlerimizi ve onların eğitimlerini çok önemsemekteyiz. Bu nedenle eğitim bölümümüzü bir an önce açmanın telaşı, heyecanı ve sorumluluğunu taşıyorduk. Of(i)  BROADCAST YAYIN HİZMETLERİ Kuruluşunu oluşturma düşünce ve felsefesi içinde önemli bir yer tutan eğitim konusunu  Of(i) AKADEMİ ile başlatmaktan mutluyuz.

Of(i) AKADEMİ bünyesinde alanında uzman kadromuz her türlü teorik ve pratik bilgiyi en iyi biçimde genç kuşaklara aktaracaklardır.  Herkesin bildiği gibi medya sektöründe teorik bilgiler sahada yaşanmadan fazla anlam ifade etmez.

Bu yüzden kursiyerlerin iş hayatında sahada karşılaşacağı pratik uygulamaları daha öğrencilik yıllarından farkına varması ve öğrenmesi onları meslektaşlarına göre daha avantajlı ve başarılı olmalarını sağlayacaktır.

Bu anlamda Of(i) AKADEMİ medya ile ilgili eğitim veren üniversiteler, enstitüler, yüksek okullar ve orta öğretim kurumları için “Pratik Eğitimin Adresi” olmayı hedeflemektedir.

Of(i) AKADEMİ 30 yılın üzerinde Kamu Yayıncılığı birikimi olan her biri kendi alanında uzman yayıncı kökenli kişilerle birlikte, onların sahada yaşadıklarını medyanın değişik dallarında okuyan gençlerimize aktarmayı hedeflemektedir.

Bir savaş ve terör olayını izleyen Muhabir ve Kameramanın sahada yaşadıkları, Spikerlerimizin, Sunucularımızın canlı yayın tecrübeleri, Yapımcı-Yönetmenlerin yayın hazırlıkları, yabancı yerli Devlet Adamları ile yapılan Röportajlar ve onların izlenmesi, Seçimler, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları, Akdeniz Oyunları, G20, NATO, IMF, HABİTAT gibi önemli zirvelerin ön hazırlıkları, bu tür organizasyonların ülkeye kazandırılması için yapılan çalışmalar kursiyerlere aktaracağımız hayati bilgileri oluşturmaktadır.

Yukarıda bahsedilen Haber, Spor, Program gibi önemli olaylar meslek hayatında az sayıda yayıncıya kısmet olmuştur. Bu olayları yaşayan nadir meslek duayenlerinin bilgi ve tecrübelerini aktarmak Of(i) AKADEMİ’nin ayrıcalığını, bir başka deyişle “Değerlerin Yansıtılmasını” oluşturmaktadır.

İşte bu noktada Of(i) AKADEMİ, bünyesinde yer alan ve yayının A’sından Z’sine yıllarını haber, spor ve program üretiminde geçirmiş, özetle prodüksiyonun her aşamasında bulunmuş, kamudaki kurumsal kimliğini özel sektörün esnekliğiyle harmanlamış duayen personeliyle genç kuşaklara seçkin eğitim yöntemleriyle  hizmet vermekten onur duymaktadır.

Eğitim faaliyetlerimiz sadece öğrencilerle sınırlı değildir. Kamu Kurumları, Belediyeler, Özel Kuruluşlarımız için de bu alanda  ihtiyaç duyacakları, metin yazımı, basın bülteni hazırlanması , kamera, ses, ışık, reji, uydu vb sistemlerle ilgili eğitim özel programlarımız bir çözüm ortağı olarak  dağarcığımızda yer almaktadır.

Geniş bir vizyona sahip olan Of(i) AKADEMİ hizmetlerini sadece yerel değil global ölçekte de sürdürecektir. Bu çerçevede Of(i) AKADEMİ medya sektörünün uluslararası eğitim kurumlarıyla da karşılıklı iş birliği içerisinde olacaktır.

Of(i) AKADEMİ’nin oluşumunda fikirlerinden yararlandığımız TRT’de uzun yıllar muhabir, eğitmen ve üst düzey yöneticiliğe kadar yayıncılığın her aşamasında görev almış deneyimli yayıncı Yaşar KEFELİ’ye teşekkürü bir borç biliriz.

Eğitim faaliyetlerimiz ile ilgili detayları www.ofibroadcast.com.tr web adresimizden inceleyebilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Saygılarımla

Deniz GÜCÜYENER

Kurucu, Genel Koordinatör

ABOUT THE AUTHOR

Ofi

Leave A Comment