Haber, Spor, Program Hizmetleri

Haber

Özellikle  ülkemiz yakın coğrafyasında dünyayı sarsan savaş, göç, doğa ve siyasi bir çok olaylar gelişmektedir. Dünya Haber Ajansları yaygın haber ağları ile gelişen bu olayları izlemekte ve müşterilerine aktarmaktadırlar.  Türkiye’de de  Anadolu Ajansı yanı sıra  İHA, FPA, NEW TR gibi yerli özel ajanslarımız son zamanlarda çok büyük atılımlar yaparak dünya ölçeğinde hizmetler sunmaktadırlar.

Kuruluş felsefemizde ticari rekabet yerine daha iyisini birlikte yapabiliriz anlayışı hakim olduğundan söz konusu ajanslar ile işbirliğini artırarak ve yeni modeller geliştirerek haber hizmetlerinin ihtiyaç sahiplerine en hızlı, güvenilir ve kaliteli biçimde ulaştırılması hedeflenmektedir.

Bu hedef doğrultusunda Of(İ) YAYIN HİZMETLERİ kuruluşumuz da  daha önce BM, AB, NATO, Dünya Bankası, IMF, HABİTAT, G-20 toplantılarında olduğu gibi Liderler Zirvesi ve önemli haber olaylarında sıcak haber takip noktaları oluşturarak, yurt içi ve yurt dışı müşterilerimize özel haber yapmakta, seçkin ve tecrübeli yabancı dil bilen muhabirlerimizle en iyi ve güvenilir hizmet verilmektedir.

Spor

Ülkemizde spor en önemli sosyal etkinliklerden biridir. Gerek Profesyonel gerekse Amatör her dalda ve yaşta spor yapılmaktadır. İnsanımızın sahip olduğu azim, yetenek, başarı gibi değerlerinin herkes tarafından bilinmesi görülmesi gurur kaynağı olduğu kadar yeni yetişen kuşaklara da örnek olmaktadır.  Bunu başarmanın en iyi yolu Televizyon, İnternet ve Radyo yayın mecralarından yayınlanması ile mümkündür.

Federasyonlar, Spor Kulüpleri gibi birçok spor paydaşlarımızın yaptıkları organizasyonlar, karşılaşmalar ve şampiyonaların en ince ayrıntısına kadar yansıtılması belli bir tecrübe, birikim ve uzmanlık gerektirmektedir.

Of(İ) YAYIN HİZMETLERİ Kuruluşumuza destek veren 30 yıl üzerinde deneyime sahip alanında uzman ve yetenekli Yönetmen, Muhabir, Kameraman, Spiker ve Teknik elemanlar Olimpiyat ve Paralympic Yaz ve Kış Oyunları, her dalda Dünya ve Avrupa Şampiyonaları, Akdeniz Oyunları, Üniversite Oyunları, Formula-1, İstanbul Maratonu, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda olduğu gibi bu hizmetleri büyük bir memnuniyet ve görev bilinci ile yerine getireceklerdir.

Of(İ) YAYIN HİZMETLERİ Kuruluşu gerek Olimpik, amatör ve gerekse tüm profesyonel spor dallarının ana yayın prodüksiyonunu ve yan etkinliklerini gerçekleştirerek yayıncı kuruluşlara sağlıklı biçimde iletilmesini sağlayacak bilgi, birikim, deneyime sahip olup uzman kadroları ile teknik ve içerik çözümler sunarak FIFA, UEFA, FIBA, IAAF, LEN, WWF vb. Uluslararası Spor Federasyonları ile başta EBU (Avrupa Yayın Birliği)  standartlarına ve ABU (Asya-Pasifik Yayın Birliği) , ASBU (Arap Devletleri Yayın Birliği) kuruluşlarına yayın ve iletişim hizmetleri sunmaktadır.

Program

Of(İ) YAYIN HİZMETLERİ  Kuruluşu ülkemiz insanının Sosyal, Kültürel, Sanat, Edebiyat, Tıp, Müzik, Spor, Teknoloji gibi bir çok alanlarda sahip olduğu değerlerini göz önünde bulundurarak, 23 Nisan Şenlikleri, Mevlana Şeb-i Arus Törenleri, İstanbul Eurovizyon Şarkı Yarışması gibi Müzik, Yarışma, Belgesel, Dini bir çok programlarda 35 seneyi kapsayan  Kamu Yayıncılığı birikimi ve sorumluluk anlayışıyla günümüzün yaygın İnternet, Televizyon ve Radyo gibi medya iletişim mecralarından tecrübeli ve usta yapımcı ve prodüksiyon elemanları ile kaliteli hizmetler sunmaktadır.