Meliha Bayrak

İş Geliştirme Yöneticisi

Meliha BAYRAK, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Fizik Bölümü’nden mezun olmuştur. Muğla Üniversitesi Fen Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda Fizik yüksek lisansına başlamış, kazanmış olduğu burs ile tez dönemini Carl Von Ossietzky Universitaet’da tamamlamıştır.
Çalışma hayatına lisans yıllarında Türk Hava Yolları’nda başlamış, sonraki yıllarda Uluslararası Çoklu Spor Organizasyonları’nda sırasıyla Spor ve Teknoloji Departmanlarında Direktör Yardımcısı olarak görev almış, ATOS ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ile birlikte koordineli olarak projeler yürütmüştür. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Akdeniz Oyunları Koordinasyon Kurulu’nda Koordinasyon sorumlusu olarak yer almış, Bakan ve üst yönetim ile Akdeniz Oyunları Koordinatörlüğü arasında süreç ve iletişim yönetimlerini sağlamıştır. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) projesini geliştirip hazırlamış, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nde Olimpik Başarı Programı’nda Koordinatör Yardımcılığı olarak görev almıştır. Etkinlik yönetimi, markalaşma ve iş geliştirme alanlarında özel sektörde Freelance Proje Yönetim danışmanlığı yapmıştır. Uluslararası düzeyde düzenlenen Proje Yönetim Zirvesi Ankara “Projelerle Geleceği Şekillendir”’de Proje Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Ardından T.C. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı’na Proje Asistanlığı yapmıştır. Farklı sektörde organize edilen etkinliklere Proje Yönetim Danışmanı pozisyonunda freelance olarak etkinlik organizasyonlarına katkı sağlamıştır. International Society of Citriculture tarafından Türkiye’nin ev sahipliğine verilen 14. Uluslararası Turunçgil Kongresi ile ilgili Proje Ofisinin süreçlerini yönetmekte olup, profesyonel iş yaşamına özel bir şirkette tarım teknoloji ve sanayi alanında Ar-Ge çalışanı olarak devam etmektedir.
PMI Türkiye (Project Management Institute Turkey Chapter) içerisinde uzun yıllar aktif gönüllü olup Pazarlama ve Satış Sorumlusu, Profesyonel Gelişim Ankara Şube Direktörü olarak görev almıştır. Halen, PMI Türkiye Sponsor Direktörü olarak gönüllü çalışmaya devam etmektedir. OF(İ) YAYIN HİZMETLERİ organizasyonel oluşumundan beri İş Geliştirme yönetimine tamamen kendi isteğiyle gönüllü olarak destek vermektedir.